IASI: seminarul de Raționament Osteopatic și 5 Modele Osteopatice

Gente di AbeOS, Ultime News

– Dorina Chirila –

OIA Osteophatic International Academy IASI a încheiat astazi seminarul de Raționament Osteopatic și 5 Modele Osteopatice. Seminar foarte apreciat de studentii nostri. Am văzut o curiozitate ca niciodată în ochii studenților și dorința de a cunoaște cum se poate aplica un adevărat raționament în tehnicile osteopatice. Nu se poate utiliza nici o tehnica osteopatica fără un rationament și un diagnostic diferențial. Multumesc Domnule Profesor Marcello Luca Marasco pentru Lectio Magistralis pe care ai ținut-o în aceste 4 zile. Sunt foarte orgolioasa de școală noastră și sper ca în ciuda tuturor greutăților intampinate pana în prezent, incet incet sa reusim in continuare sa cultivam și în România, mai ales în orașul meu drag Iasi Medicina Osteopatica reala. Mii de multumiri autorilor cărții de mare succes internațional, profesorilor mei Christian Lunghi, Giampiero Fusco și Paolo Tozzi. Orgoliasa și onorata ca fost prezentat la școală noastra acest pretios material și mai ales de a putea demonstra evidentele științifice ale Medicinei Osteopatice. Mulțumec dragilor ca ati participat și ati fost curioși. Sunt mandra de voi !


Lascia un commento